Hakkımda

        1983 Adana Doğumluyum , daha önceleri açmayı planlamış olduğum bu proje nihayetinde hayata geçti ve kişisel blog sistemi ile hayat buldu.
 9 senedir Ayi adında bir kral’a ait olan site isminin çağrıştırdığı anlam ve beni eskilere götürmesi  sebebi ile uzun uğraşlar ve emekler sonucu almış bulunuyorum.
Ergen Dönemde müptelası olduğum Japon Anime Çizgiromanlarından en sevdiğim Hentai’lerdi,
 O zamanlar İnternetin çok yaygın olmaması sebebiyle cizgiromanları bizim için çok değerliydi  biraz erotik kapsamda gençliğe adım atarken o çizgi romanları okuyarak  büyüdüğümü anımsıyorum.
O zamanlar kullandığım takma isim bile isimle özdeşleşmesi açısından Korayi idi , Hentai ile uyumlu olmasından dolayı boyle isimlerimizin sonuna ‘ i ‘ harfini koyardık.
Bu yüzden site subdomain desteği ile (  kor.ayi.org )  adresinden yada ( www.ayi.org )   adresinden erişebilinecek.
Gelelim Ayi.org un açılış sebebine ve nasıl bir site oluşturma azmi içinde bulunduğumuz duruma.
Rastlantısal yazılarla dolu bir site , içinde bulunduğumuz dünya ile alakalı  olmayan bir evrende insanın hep içine ruhuna uzanan noktalara deyinen , içsel tinsel satorilerle dolu bir site , ee ne gerek var böyle bir oluşuma diyen birinin kesinlikle uğramaması gereken bir site.
Topluma hem uzak , hem yakın , olayların hem uzağında hem içinde , yaşamın hem kıyısında hem tam ortasında olan değişik kitlesel bir oluşum ayi.org.
Sürrealist bakış açısı ile sanat ile iç içe , objektif yaklaşımlarla hayatın materyalist tarafında , subjektif yaklaşımları ile insanın hiç görmediği yerinde kendine yer buluyor.
Saçma bir düşüncenin arkasından gidilerek hazırlanmış , gün geçtikçe büyüyen bir oluşum  ayi.org
Hoppala ne guzel edebiyat sitesi yapmışsınızda içinde ilaçların hapların işi ney diye birsürü sorular oluşuyor siteyi kapsamlı gezerseniz.
‘Biz insanın hem ruhuna hem bedenine etki etmek istiyoruz’
sloganı ile çıktığımız bu yolda bu oyunun küçük bir parçası o makaleler.
Rastlantılarla dolu olan bu dünyada hesabını yaptığımız bir dizi oluşumdan sadece birkaçı.
Aramalarda gördüğüm üzere , siteye sanatsal yönden takip eden , edebiyat öyküleri denemeleri aramanın yanında lsd nedir yada asprin nedir gibi şeyleri aratıp bizim sitemize görenleride görüyoruz , bu bizi mutlu ediyor.
Hem insanların ruhuna hem bedenine hizmet edebilmemiz bu açıdan tam isteğimize karşılık oluyor.
İnsanın nesiller boyunca merak ettiği olguları salt kültürün bir parçası olan bilinmezliği bilindiği kadarı ile açığa çıkarmış konularada deyiniyoruz.
Sitede Merak edilenlerden , Dünyayı ilgilendiren yorumlara , Geçmişimizden Mitolojiden , geleceğin makinalarına değişik bir sezgi ile tüm dünyayı kapsıyor sitemiz.
İnsanların girip kesinlikle kendilerinden bir demeç bulabileceği , ucundan bucağından kendilerini yakalayabilecekleri birsürü yazı makale , ilgi alanı , hobi , sinema , müziği kapsayan geniş bir içerik sunuyoruz.
Büyümek için yaşlanmak gerekir , yaşlandıkça tecrübelerimiz artar ,
www.ayi.org tam 10 yaşında gitgide büyüyor
büyüdükçe gelişiyor
geliştikçe sizlere daha iyi hizmet vermenin bilincini anlıyor.
Sitede Zevkli Zamanlar Geçirmeniz Dileği ile …
Koray Yalçın
Editör

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir